"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna

"Od Polonii do Polonii - 60 lat polskich Transatlantyków"

Email Drukuj PDF

lmg4W sobotę, 28 lutego 2015 r. o godz. 17.00, w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1B), odbędzie się spotkanie pt. "Od Polonii do Polonii - 60 lat polskiej floty pasażerskiej północnego Atlantyku". To już czwarte i zarazem ostatnie z cyklu spotkań i prelekcji poświęconych polskim transatlantykom - "Legendarne TRANSATLANTYKI". 

Kolejna opowieści Legendy Morskiej Gdyni poświęcona zostanie historii Polskiej Żeglugi Pasażerskiej. Od pierwszych parowców z lat trzydziestych - s/s Polonia, s/s Pułaski i s/s Kościuszko - po niezrealizowane nigdy projekty przedłużenia polskiej bytności na północnym Atlantyku z końca lat osiemdziesiątych. Od narodzin do schyłku polskiej floty pasażerskiej.

Historie prawdziwe, legendy, statki i ludzie... Przypomniane zostaną niekiedy dramatyczne, czasem filmowe, a czasem heroiczne przygody polskiej floty pasażerów. 

Opowieści o emigrantach, polonusach, turystach i codzienności załóg hotelowych tworzących niepowtarzalny klimat podróży na naszych transatlantykach. Na spotkanie zapraszamy członków załóg, pasażerów, pasjonatów polskiego morza.

Plan spotkania:

  • "Od Polonii do Polonii " - opowieść poprzez dzieje polskiej floty pasażerskiej. Spotkanie z członkami załóg oraz pasażerami ostatnich transatlantyków, moderator - Aleksander Gosk (ok. 60 min)
  • Historia polskiej floty pasażerskiej w fotografii - pokaz multimedialny, Aleksander Gosk (ok. 20 min)

Partnerem spotkania jest Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

Legenda Transatlantyków

Transatlantyki

Źródło: legendamorska.pl

Poprawiony: poniedziałek, 23 lutego 2015 12:45