"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna

Port Czerniakowski w blasku kotwicy

Email Drukuj PDF

neonpcW sobotę, 14 lutego 2015 r. o godz. 17.00, na terenie przystani Żeglarskiego Klubu Turystycznego PTTK "Rejsy" w Warszawie (ul. Solec 8), odbędzie się uroczyste oficjalne rozświetlenie neonu Portu Czerniakowskiego.

Neon umieszczony na dachu budynku Bosmanatu Portu, widoczny jest od strony Wisłostrady. Rekalma świetlna liczy ponad dwa metry wysokości i szerokości. 

"Neon portu to symbol kotwicy w centrum wytworzonym przez okrąg. Port Czerniakowski jest głównym portem stolicy. Kolory to barwy Miasta Stołecznego Warszawy i nawiązanie w formie zarówno do flagi jak i płynącej rzeki" - mówi Paweł Ziomka, autor projektu neonu.

Sobotnie wydarzenie będzie również okazją do dowiedzenia się m.in. z jakich aktywności można korzystać w porcie oraz czym jest inicjatywa "Rok Rzeki Wisły 2017".

Port Czerniakowski to jedyny miejski port w Warszawie. W ostatnich latach m.st. Warszawa podjęło się jego modernizacji. Odbudowane zostało m.in. zachodnie nadbrzeże, a sam kanał i basen pogłębione. Wybudowano także nowe instalacje i przyłącza.

"Od kilku lat konsekwentnie inwestujemy w tereny nadwiślańskie. Staramy się uatrakcyjnić warszawiakom nabrzeża i zadbać o możliwość rozwoju sportów wodnych. Chcemy, aby wszyscy mieszkańcy naszego miasta mogli z przyjemnością spędzać czas nad Wisłą. Port Czerniakowski, który został w ostatnim czasie mocno zmodernizowany jest tego doskonałym przykładem. Mam nadzieję, że nowy neon, doskonale widoczny z ulicy, przyciągnie tutaj jeszcze więcej warszawiaków" - mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Rewitalizacja Portu Czerniakowskiego

Port Czerniakowski

Źródło: wislawarszawa.pl

Poprawiony: piątek, 13 lutego 2015 21:25