"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna

III RYBNY PIKNIK KULINARNY MGMiŻŚ

Email Drukuj PDF

 

piknikulinarny2 m-pinikkulinarny m

W najbliższą sobotę (6 sierpnia) zapraszamy przed siedzibę ministerstwa (od strony Al. Jerozolimskich) na III rybny piknik kulinarny. Wydarzenie pod hasłem "Zdrowe polskie ryby" rozpocznie się o godz. 12.00 i zakończy o godz. 17.00. Wstęp jest wolny.
Głównym punktem pikniku będą pokazy kulinarne Tomasza Królikowskiego! To ceniony szef kuchni i doradca kulinarny, specjalizujący się w organizacji warsztatów kulinarnych, który znany jest m.in. z występów w programie "Pytanie na śniadanie". Mistrz kuchni zaprezentuje zdrowe, pyszne, niebanalne dania rybne, przygotowane dla uczestników w myśl głównej idei jego kuchni "wiem, co jem".


Współprowadzącą piknik będzie polska aktorka Dorota Czaja, wielbicielka zdrowej kuchni i zwolenniczka zdrowego stylu życia, znana z produkcji filmowych: m.in. "Tancerze", "Galeria", "Na dobre i na złe", a także z programów telewizyjnych m.in. "Jaka to melodia", "Co nam w duszy gra", "Europa da się lubić" i "Must be the music".
Do udziału w pikniku zapraszamy rodziny. Organizatorzy przewidzieli atrakcje dla dzieci w strefie zabaw, m.in. tworzenie ogromnej makiety z morskimi stworzeniami. Będą również występy sceniczne tworzące morską atmosferę (szanty w wykonaniu Grzegorza Tyszkiewicza).
Organizatorem pikniku jest Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Departament Rybołówstwa tego resortu, realizujący Program Operacyjny "Rybactwo i Morze".
PO "Rybactwo i Morze" zakłada realizację sześciu priorytetów:
I. Promowaniu zrównoważonego, innowacyjnego i konkurencyjnego rybołówstwa;
II. Wspieraniu zrównoważonej, innowacyjnej i konkurencyjnej akwakultury;
III. Wspieraniu wdrażania Wspólnej Polityki Rybołówstwa;
IV. Zwiększeniu zatrudnienia i spójności terytorialnej na obszarach rybackich;
V. Wspieraniu wprowadzania do obrotu i przetwarzania produktów rybołówstwa i akwakultury;
VI. Zintegrowanej Polityce Morskiej.
Biuro Prasowe MGMiŻŚ

Poprawiony: piątek, 05 sierpnia 2016 16:07