"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna

WSPÓLNE SZKOLENIE SIŁ SPECJALNYCH

Email Drukuj PDF

dgrsz szkolenie fot irek dorozanski 595 294

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych informuje, iż na wybranych odcinkach rzek oraz na zbiornikach wodnych na terenie północno-wschodniej części Polski prowadzone jest wspólne szkolenie polskich i amerykańskich sił specjalnych.
Szkolenie potrwa do sierpnia br., a jego celem jest rozwijanie zdolności sił specjalnych Polski i USA do prowadzenia połączonych operacji, ukierunkowanych na obronę Polski. Aktywność wojskowa realizowana w czasie szkolenia będzie wiązać się między innymi z obecnością łodzi bojowych wojsk specjalnych, które mogą przemieszczać się w pobliżu infrastruktury publicznej, w tym turystycznej.
Szkolenie będzie obejmować między innymi infiltrację i wsparcie ogniowe z wody, patrolowanie, a także procedury awaryjne - podejmowanie osób z wody, ratownictwo wodne, uwalnianie łodzi z płycizn i mielizn.
Dowództwo Generalne RSZ dołoży wszelkich starań, by przebieg szkolenia nie wpłynął w negatywny sposób na bezpieczeństwo oraz wypoczynek osób znajdujących się w pobliżu rzek i zbiorników wodnych, na których będzie ono realizowane. Jednocześnie zwraca się z prośbą o niepodpływanie do łodzi bojowych i stosowanie się do ewentualnych wezwań ze strony załóg.
rel (Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych)
Fot.: Irek Dorożański

Poprawiony: poniedziałek, 25 lipca 2016 19:20