"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna

Czoo okHISTORIA LIGI OBIEKTYWEM ZAPISANA

Email Drukuj PDF

lm22

Akademia morska zorganizowana przez członków Ligi Morskiej i Rzecznej

(od prawej do lewej): prezes warszawskiego oddziału Ligi Morskiej i Rzecznej Aster, kapitan Mieczysław Lepecki, działacz Ligi Morskiej i Rzecznej Wacław Rosiński.

Poprawiony: wtorek, 15 października 2019 15:54
 

50 - ROCZNICA ŚMIERCI GENERAŁA KAZIMIERZA SOSNKOWSKIEGO

Email Drukuj PDF

s1

Więcej…
 

POLSKA FLOTA ŚRÓDLĄDOWA

Email Drukuj PDF

bm2-bm3

bm

Poprawiony: niedziela, 13 października 2019 14:46 Więcej…
 

UDZIAŁ LIGI W KONCEPCJI BUDOWY KANAŁU PRZEZ MIERZEJĘ WIŚLANĄ

Email Drukuj PDF

ligakanal

Opracował: Wacław L. Kowalski.

 

FLOTYLLE RZECZNE II RP

Email Drukuj PDF

fpin

Poprawiony: środa, 09 października 2019 15:46
 

HISTORIA LIGI OBIEKTYWEM ZAPISANA

Email Drukuj PDF

lm21

Wycieczka nad morze łódzkiej Ligi Morskiej i Rzecznej

Poprawiony: poniedziałek, 07 października 2019 16:04
 

ROK LMIR W WALORACH FILATELISTYCZNYCH

Email Drukuj PDF

znaczki

Od 1 października 2019 roku w Urzędzie Pocztowym nr 50 w Gdańsku przy ul. Straganiarskiej 28/30 stosowany będzie datownik okolicznościowy z okazji Roku Ligi Morskiej i Rzecznej. Wcześniej wydana została karta pocztowa i znaczek personalizowany. W tym roku Poczta Polska wydała karty pocztowe oraz datowniki okolicznościowe z okazji Zlotu Jungów LMiR w Kołobrzegu, ekspedycji wodniackiej ,,Od Tatr do Bałtyku" w Krakowie, Kazimierzu Dolnym, Płocku, Nakle nad Notecią, Krzyżu Wlkp., Gorzowie Wlkp., Szczecinie, oraz 2019 Rokiem Ligi Morskiej i Rzecznej.

Poprawiony: sobota, 05 października 2019 16:17
 

PODPISANO UMOWĘ WS. BUDOWY KANAŁU ŻEGLUGOWEGO PRZEZ MIERZEJĘ WIŚLANĄ

Email Drukuj PDF

podpisanie

fot. GospodarkaMorska.p
Podpisy pod umową w obecności ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka złożyli dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni kapitan żeglugi wielkiej Wiesław Piotrzkowski oraz przedstawiciele polsko-belgijskiego konsorcjum prezes NDI Małgorzata Winiarek - Gajewska oraz menedżer regionalny firmy Besix, Nic de Roeck.
Konsorcjum wybuduje port osłonowy od strony Zatoki Gdańskiej, kanał żeglugowy ze śluzą i konstrukcją zamknięć wraz ze stanowiskami oczekiwania od strony Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego oraz sztuczną wyspę na Zalewie Wiślanym.

Poprawiony: piątek, 04 października 2019 19:01
 

W PIĄTEK PODPISANIE UMOWY Z WYKONAWCĄ PRZEKOPU MIERZEI WIŚLANEJ

Email Drukuj PDF

W piątek w Elblągu nastąpi podpisanie umowy z wykonawcą kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Najkorzystniejszą ofertę na wykonanie kanału żeglugowego złożyło polsko-belgijskie konsorcjum NDI i Besix, które zaproponowało cenę 992 mln 270 tys. zł.

kanalllllllllllllllllllllll--maly rok ligi

fot. GospodarkaMorska.pl

Poprawiony: czwartek, 03 października 2019 18:05
 

OTWARCIE WYSTAWY ZDJĘĆ STOCZNI GDAŃSKIEJ AUTORSTWA MICHAŁA SZLAGI

Email Drukuj PDF

stocznia

fot. Michał Szlaga
W Warszawie w witrynach budynku Narodowego Instytutu Dziedzictwa (NID) otwarto wystawę zdjęć Michała Szlagi dokumentujących Stocznię Gdańską. W ubiegłym tygodniu NID rozpoczął kampanię starań o wpis stoczni na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zdjęcia, które można oglądać od wtorku, pochodzą z wydanej w 2013. r. książki "Stocznia. Szlaga". Na ekspozycji znalazła się także oryginalna tablica z jednego z budynków stoczniowych oraz konar z nieistniejącego już drzewa sprzed historycznej sali BHP. Wystawę uzupełnia wideo dokumentujące działania właścicieli tych terenów w latach 2008-12.

Autor zdjęć w rozmowie z PAP podkreślił, że zdjęcia pokazują miejsca i obiekty, które wciąż można zobaczyć na terenach stoczniowych. Choć część hal, w których zostały zrobione fotografie jest niedostępna dla wszystkich.

"Chciałem pokazać, że legenda stoczni składa się nie tylko z żurawi, ale wielu innych obiektów, które tworzyły przemyślany ciąg technologiczny w stoczni" - podkreślił Szlaga.
GOSPODARKAMORSKA.PL

Poprawiony: środa, 02 października 2019 17:49