"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna

Czoo okŻEGLUGA ŚRÓDLĄDOWA. DWA KLUCZOWE PRZETARGI OGŁOSZONE

Email Drukuj PDF

minlog2016-06-30-071445.419367logomgm

W grudniu 2017 r. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej ogłosiło przetarg na wykonanie opracowania pn. Analiza sektora transportu wodnego śródlądowego w zakresie wynikającym z modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej oraz Drogi Wodnej rzeki Wisły.

Wyniki analizy transportowej ułatwią prognozowanie wielkości i struktury ładunków dla transportu wodnego śródlądowego oraz będą pomocne we wskazaniu optymalnej lokalizacji przyszłych terminali towarowych i innej infrastruktury istotnej dla rozwoju sektora żeglugi śródlądowej w Polsce. Dane zgromadzone podczas badania wykorzystane zostaną w części gospodarczej programów rozwoju dróg wodnych o szczególnym znaczeniu transportowym, a także zasilą analizę kosztów i korzyści, która będzie elementem całego programu dla rozwoju śródlądowych dróg wodnych.
Termin składania ofert w postępowaniu przetargowym to 31 stycznia 2018 r. do godziny 12.00.
Z końcem grudnia 2017 roku Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. ogłosił przetarg pn. "Wykonanie studium wykonalności dla kompleksowego zagospodarowania międzynarodowych dróg wodnych:

- E-40 dla rzeki Wisły na odcinku od Gdańska do Warszawy,
- E-40 od Warszawy do granicy Polska- Białoruś (Brześć),
- E-70 na odcinku od Wisły do Zalewu Wiślanego (Elbląg)".

Przedmiotem tego zamówienia jest opracowanie koncepcji i studium wykonalności dla kompleksowego zagospodarowania drogi wodnej dolnej Wisły wraz z drogami wodnymi funkcjonalnie powiązanymi (Warszawa-Brześć oraz Wisła-Zalew Wiślany). Uzyskane dane będą wykorzystane do opracowania programu modernizacji drogi wodnej rzeki Wisły.

Termin składania ofert w postępowaniu przetargowym to 8 lutego 2018 r., do godz. 11.00.
Analiza transportowa i studium drogi wodnej rzeki Wisły są kolejnymi ważnymi etapami prac nad programami rozwoju śródlądowych dróg wodnych.

Prace nad hydrotechnicznymi komponentami programu rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej oraz konsultacje społeczne w tym zakresie z samorządami terytorialnymi są prowadzone przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.

Za koordynację całego procesu i przygotowanie programów - na podstawie przepisów nowej ustawy Prawo Wodne - odpowiada minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Biuro Prasowe MGMiŻŚ

Poprawiony: piątek, 05 stycznia 2018 15:12
 

ZARZĄD KLUBU ZAPRASZA

Email Drukuj PDF

zaprosz1111111

 

ZNALEZIONE W INTERNECIE

Email Drukuj PDF

zn04-nb-zn00-nb

WIĘCEJ TU: http://www.naszbaltyk.com/wszystkie-kategorie/historia-artykuly/529-znaczek-ligi-morskiej-ktory-wyprzedzil-historie.html

Poprawiony: wtorek, 02 stycznia 2018 16:41
 

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2018 ROKU

Email Drukuj PDF

nowy rok 1

Poprawiony: niedziela, 31 grudnia 2017 12:47
 

NOWE KONTRAKTY PODPISANE

Email Drukuj PDF

kontraktkormoran podpisanie 12.2017 1200px

"Dzisiaj podpisaliśmy dwa duże kontrakty, łącznie na kwotę blisko 2 mld zł" - mówił po podpisaniu umowy wiceszef MON Bartosz Kownacki. W trakcie konferencji prasowej Kownacki doprecyzował, że wartość kontraktu na budowę "Ratownika" to 755 mln zł, a na budowę dwóch okrętów "Kormoran II" - ponad 1 mld 100 mln zł.
Dostawę dwóch nowoczesnych niszczycieli min wraz z trzema pakietami wsparcia logistycznego oraz jednego okrętu ratowniczego, z opcją zamówienia drugiego - zakłada umowa warta niemal 2 mld zł podpisana w środę w MON. Jak wcześniej informował PortalMorski.pl, okręty projektu "Kormoran II" zbuduje konsorcjum firm ze stocznią Remontowa Shipbuilding SA z grupy Remontowa Holding jako liderem. Pozostałe spółki konsorcjum to OBR Centrum Techniki Morskiej (OBR CTM) oraz PGZ Stocznia Wojenna z Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

PORTALMORSKI.PL

Poprawiony: środa, 27 grudnia 2017 18:04
 

WESOŁYCH ŚWIĄT

Email Drukuj PDF

gify-animowane-choinka-z-prezentamiwwwww1020e1671e6aa28f52f85abbdfb1a1ae

Poprawiony: piątek, 22 grudnia 2017 18:48
 

WYPŁYŃ W REJS DOOKOŁA ŚWIATA NA "DARZE MŁODZIEŻY"

Email Drukuj PDF

dar800px-dar modziey prawa burta-dar23244545 514597005581018 642281311357739783 n-120x120

Już za pół roku "Dar Młodzieży", jeden z najbardziej znanych żaglowców Polski, wypłynie w rejs dookoła świata. Wszystko z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, którą obchodzić będziemy w 2018 roku.

W maju 2018 jeden z najpiękniejszych żaglowców Polski - "Dar Młodzieży" rozpocznie rejs dookoła świata. Statek zabierze ze sobą na pokład ponad setkę młodych ludzi, którzy kochają morze i chcą stać się częścią tej wielkiej przygody. Ty też możesz tam być!

Co zrobić, żeby popłynąć?

Obywatele Polski w wieku 18-26 lat, za pośrednictwem aplikacji Rejs Niepodległości( https://apps.facebook.com/rejs-niepodleglosci/)na Facebooku przesyłają zdjęcia lub krótkie filmy (do 2 minut), gdzie w roli "Młodego Ambasadora" przedstawią piękno swojej "małej Ojczyzny" - przestrzeni geograficznej, społecznej lub kulturowej, w której żyją i z którą są emocjonalnie związani i dzięki niej chcieliby pokazać i promować Polskę.

Zgłoszenia są przyjmowane do 3 stycznia 2018r.

Internauci głosują na wybrane zdjęcie lub film, a o zakwalifikowaniu do II etapu decyduje ilość głosów uzyskana do godziny 23.59 7 stycznia 2018 roku.

Drugi etap konkursu to test wiedzy z zakresu historii działań niepodległościowych od Powstania Kościuszkowskiego do odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 r., podstaw wiedzy żeglarskiej oraz tematu morze w Biblii.

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapraszamy na fanpage Rejsu Niepodległości!

Inauguracja Rejsu Niepodległości

2 maja 2018 roku na Bulwarach Wiślanych w Krakowie nastąpi oficjalna inauguracja Rejsu Niepodległości podczas, której odbędzie się premiera prezentacji multimedialnej.

Rejs na "Darze Młodzieży" zakończy się podczas 34. Światowych Dni Młodzieży w Panamie w dniach 22-27 stycznia 2019 r. Każdy uczestnik popłynie żaglowcem na jednym z odcinków dookoła świata oraz będzie miał możliwość uczestnictwa w spotkaniu z Papieżem Franciszkiem.

Biuro Prasowe MGMiŻŚ

Poprawiony: piątek, 22 grudnia 2017 16:19
 

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Email Drukuj PDF

zyc

 

NA STOISKU RYBNYM PRZED ŚWIĘTAMI

Email Drukuj PDF

rybymarket-hall-sales-stand-fish-market-fish-fish-stand-2806973

Jak wynika z prezentacji "Rynek ryb i spożycie w 2016 roku", statystyczny Polak zjadł w ubiegłym roku 12,69 kg ryb. Najczęściej wybieraliśmy mintaja (2,72 kg). Kolejne miejsca zajęły śledź (2,70 kg), dorsz (1,05 kg) i łosoś (0,87 kg). Królujący na naszych wigilijnych stołach karp zajął siódmą pozycję, ex aequo z tuńczykiem (0,58 kg). Niezależnie od tego, jakie ryby kupujemy, zwracajmy uwagę, aby były one świeże.

Jak mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Piotr Zych, starszy specjalista ds. ryb w MAKRO Polska, ekspert programu "Szef dla Młodych Talentów": "Ryba musi mieć swój naturalny zapach. Nie może mieć jakiegoś obcego ani gnilnego, który by wskazywał, że ryba już się psuje. Jeżeli ma głowę, to bez wątpienia trzeba zobaczyć oko - czy jest ono szkliste, przejrzyste, niezamglone i czy nie jest uszkodzone". Należy również obejrzeć skrzela, które powinny być czerwone, niesklejone i niemaziste. Poza tym patrzmy na wygląd ryby. Musi ona błyszczeć oraz mieć naturalną powłokę śluzową.

Bardzo ważne jest także to, aby sprawdzać, skąd ryba pochodzi, w jakim żyła środowisku, gdzie została złowiona. Ponadto warto się dowiadywać, jakich narzędzi użyto podczas połowu. Najlepiej kupować u zaufanych sprzedawców.

GospodarkaMorska.pl

Poprawiony: środa, 20 grudnia 2017 17:09
 

MGMiŻŚ WEŹMIE UDZIAŁ W MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH "POSIDONIA 2018"

Email Drukuj PDF

targiposidonia stands 2 xzuzuy3.jpg.1900x0 q85

Kierownictwo MGMiŻŚ podjęło decyzję, że w roku następnym Ministerstwo po raz pierwszy weźmie udział w charakterze wystawcy w Międzynarodowych Targach Posidonia 2018, które odbywać się będą w Atenach w dniach 4-8 czerwca 2018 r.

Międzynarodowe Targi Morskie Posidonia organizowane są co dwa lata już od roku 1969 i jest to największe tego typu wydarzenie skupiające grecki przemysł stoczniowy oraz międzynarodowych ekspertów z tej dziedziny. Greccy i międzynarodowi wystawcy prezentują wówczas najnowsze innowacje na rynku stoczniowym, a od roku 2014 również części zamienne, akcesoryjne oraz wszystkie usługi związane z sektorem rozruchowym. Podczas Targów organizowany jest szereg wydarzeń towarzyszących, takich jak konferencje, seminaria, warsztaty, regaty czy impreza biegowa. Targi Posidonia organizowane są pod patronatem Ministerstwa Spraw Morskich i Polityki Wyspiarskiej, Unii Greckich Armatorów oraz Greckiej Izby Żeglugowej, a także przy wsparciu miasta Pireus oraz Greckiej komisji współpracy w zakresie żeglugi morskiej.

Podczas spotkania w dniu 18 grudnia 2017 r. Anna Moskwa podsekretarz stanu w ministerstwie gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej podpisała umowę dotyczącą wspólnej organizacji Stoiska na Targach Posidonia 2018. Wśród pozostałych organizatorów biorących udział w przygotowaniu pawilonu znalazły się podmioty, które w przeszłości brały już udział w POSIDONII i zgromadziły przy tej okazji niezbędne doświadczenie w zakresie organizacji własnych stoisk - Polski Rejestr Statków SA, MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA, Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" SA, Szczeciński Park Przemysłowy Sp. z o.o., Port Gdańsk SA, Polskie Ratownictwo Okrętowe Sp. z o.o. oraz Stocznia Remontowa Nauta SA. Współpraca w tym zakresie obejmować będzie organizację wspólnego stoiska wystawienniczego pod nazwą "Polish Pavilion". Podczas spotkania ze współorganizatorami ustalono szczegóły dalszych prac niezbędnych do przeprowadzenia przed Targami.

rel (MGMiŻŚ)

Poprawiony: środa, 20 grudnia 2017 08:43