"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna

Czoo okPOSIEDZENIE KOMISJI SZKOLENIA P Z Ż

Email Drukuj PDF

komisja

archiwum Komisji Szkolenia PZŻ fot.

W dniach 2-4 listopada 2018 w Rynie odbyło się posiedzenie Komisji Szkolenia PZŻ. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Komisji w składzie: Katarzyna Domańska - przewodnicząca Komisji i wiceprezes PZŻ ds. szkolenia, Leopold Naskręt, Patryk Romanowski, Michał Szatanek, Paweł Czuba i nowy kandydat na członka Komisji - Jakub Gładysz.

Obrady prowadziła Katarzyna Domańska wiceprezes PZŻ. Podczas spotkania poruszano wiele aspektów związanych ze szkoleniem żeglarskim, modyfikacją regulaminów przyznawania licencji ośrodkom szkoleniowym i procedurą weryfikacji dokumentów stażowych. Pierwszym istotnym zagadnieniem było uaktualnienie obowiązującego Systemu Szkolenia Żeglarskiego i Systemu Szkolenia Instruktorów w odniesieniu do aktualnej sytuacji prawnej.

Podczas spotkania szczegółowo przeanalizowano program szkolenia instruktorów PZŻ w odniesieniu do obowiązujących przepisów państwowych oraz aktualnie prowadzonych prac przez PZŻ i Instytut Badan Edukacyjnych dotyczących Polskiej Ramy Kwalifikacji i Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. W trakcie spotkania Komisja opracowała propozycje zmian do Systemu Szkolenia Instruktorów, które rekomenduje Zarządowi PZŻ do zatwierdzenia.

W toku prac Komisja przygotowała propozycje zmian w Systemie Szkolenia Żeglarskiego PZŻ oraz bazie pytań egzaminacyjnych na patent żeglarza jachtowego i jachtowego sternika morskiego, które przedłoży Zarządowi podczas kolejnego posiedzenia.

Zadaniem postawionym Komisji Szkolenia przez Zarząd PZŻ było opracowanie założeń do planów eksploatacyjnych flagowego żaglowca PZŻ, oczekującego na remont jachtu "Kapitan Głowacki" oraz założeń organizacyjnych i programowych dla będącego w końcowej fazie remontu ośrodka żeglarskiego w Trzebieży.

W najbliższym sezonie nawigacyjnym Komisja Szkolenia zaplanowała centralne kursy na stopnie instruktorskie w terminie wiosennym (27 kwietnia - 4 maja 2019 r.) i jesiennym (21-29 września 2019 r.) w Rynie, Warszawie i Tarnowie.

Opracowane materiały, wnioski i propozycje zmian zostaną przedstawione na Ogólnopolskiej Konferencji Instruktorów PZŻ, w dniach 11-13 stycznie 2019 r

Poprawiony: czwartek, 15 listopada 2018 16:07
 

POROZUMIENIE BEZPIECZNE RZEKI

Email Drukuj PDF

pbr t1

26 października 2018 w Warszawie zostało powołane do życia Porozumienie Bezpieczne Rzeki. Porozumienie podpisały organizacje społeczne i ludzie, dla których ważny jest zrównoważony rozwój rzek, retencja wody, rozwój dróg wodnych w Polsce, czystość rzek, ich brzegów i wody. Kontakt do nas: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

A oto Deklaracja Porozumienia Bezpieczne Rzeki:

DEKLARACJA POROZUMIENIA BEZPIECZNE RZEKI

"W przypadku śródlądowych dróg wodnych istnieje niewykorzystany potencjał.
Muszą one odegrać większą rolę, w szczególności poprzez transport towarów
w głąb lądu i stworzenie połączenia z morzami europejskimi."
Polskie rzeki, potoki, jeziora, zasoby wodne są naszym dobrem narodowym. W ostatnich dziesięcioleciach przynosiły narodowi głównie korzyści turystyczne, środowiskowe, rekreacyjne, w mniejszym stopniu gospodarcze. Na całym świecie od dawien dawna zasoby wodne są elementem rozwoju gospodarczego krajów. Są komplementarnym elementem zrównoważonego transportu, ale także turystyki i rekreacji. Od zawsze człowiek osiedlał się nad brzegami rzek lub jezior i z nich korzystał. Dzisiaj nie może być inaczej. Pora, by Polska - nowoczesny kraj zaliczany od 2018 roku do gospodarek rozwiniętych w pełni korzystał z zasobów polskich wód do realizacji ważnych celów gospodarczych.

Poprawiony: środa, 14 listopada 2018 10:42 Więcej…
 

8. FESTIWAL FILMÓW ŻEGLARSKICH JachtFilm

Email Drukuj PDF

jachtfilm poster pion

Opisy wszystkich filmów dostępne są nahttp://jachtfilm.pl/

8.edycja festiwalu JachtFilm odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2018 r. w Kinie Luna w Warszawie. Bilety są dostępne do kupienia w kasie kina i na stronie internetowej Kino Luna.

Poprawiony: środa, 14 listopada 2018 10:13
 

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

Email Drukuj PDF

banderapl

Poprawiony: sobota, 10 listopada 2018 14:59
 

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

Email Drukuj PDF

lato100

Poprawiony: sobota, 10 listopada 2018 19:17
 

ZARZĄD KLUBU ZAPRASZA

Email Drukuj PDF

a1311

 

KONKURS "POLSKA MORSKA NIEPODLEGŁA"

Email Drukuj PDF

konkurs

Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wraz z Zarządem Morskiego Portu Gdańsk ogłaszają konkurs fotograficzny.
Zasady konkursu są proste. W dniach 2-11 listopada należy zrobić zdjęcie i wrzucić je na swój profil na Facebooku, Instagramie lub Twitterze z hashtagiem #PolskaMorskaNiepodległa. Zdjęcie musi kojarzyć się z tematyką niepodległości, Polski, polskiego morza, gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Autor najlepszej i najbardziej pomysłowej fotografii otrzyma tablet oraz zestaw gadżetów od organizatorów. Natomiast za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca nagrodą będą czytniki e-booków oraz zestawy gadżetów.

Zapraszamy do brania udziału i udostępniania tej informacji znajomym. W 100-lecie niepodległości pokażmy, że Niepodległa Polska to Polska Morska!

Poprawiony: wtorek, 06 listopada 2018 14:00
 

"SOŁDEK" KOŃCZY 70 LAT

Email Drukuj PDF

m sta soldek p1

Urodziny obchodzi 6 listopada.

To nie jest zwykły statek, ale statek-muzeum, ważna część historii polskiego przemysłu stoczniowego i gospodarki morskiej po II wojnie światowej. Gdańsk ma to szczęście, że wybudowany w 1948 r. rudowęglowiec "Sołdek" zacumowany jest na Motławie, przy Ołowiance. Stanowi nie tylko atrakcję, ale i ozdobę miasta.
Był to pierwszy statek zbudowany rękoma polskich stoczniowców.
Przez 31 lat eksploatacji "Sołdek" przewiózł ponad 3,5 miliona ton ładunku i zawinął do ponad 60 portów.

Poprawiony: poniedziałek, 05 listopada 2018 15:52
 

PORT GDAŃSK OTWIERA BIURO HANDLOWE W CHINACH

Email Drukuj PDF

gdansk

Współpraca między Chinami a Portem Gdańsk rozwija się z roku na rok. Za marketingowym sukcesem podczas tegorocznych targów branżowych CILF 2018 w Chinach, przyszedł czas na otwarcie biura handlowego Portu Gdańsk w Azji. Będzie to pierwsze przedstawicielstwo handlowe reprezentujące polski port w Kraju Środka.

- To milowy krok w budowie mocnej pozycji Portu Gdańsk na mapie światowej. Nasza stała obecność w samym centrum chińskiej gospodarki morskiej jest sukcesem zarówno biznesowym, jak i wizerunkowym. Żaden z bałtyckich portów nie działa na rynku azjatyckim tak prężnie, jak Port Gdańsk. Jako pierwsi otworzyliśmy nasze biuro handlowe w Chinach. Jest to następstwo konsekwentnego tworzenia marki w świadomości chińskich partnerów, a zarazem podłoże dla przyszłych działań - mówi Patryk Felmet, dyrektor Działu Marketingu w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk.

fot. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk
gospodarka morska.pl

Poprawiony: sobota, 03 listopada 2018 14:43
 

NASZE ZADUSZKI

Email Drukuj PDF

aswieci

Poprawiony: sobota, 10 listopada 2018 20:05