"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna

Czoo okKANAŁEM AUGUSTOWSKIM BEZ WIZ

Email Drukuj PDF

kanal augustowski

Na jedynym rzecznym przejściu granicznym na wschodniej granicy Polski, będzie obowiązywać ruch bezwizowy. Turyści będą mogli przekraczać bez wiz polsko-białoruską granicę na Kanale Augustowskim, najprawdopodobniej na podstawie paszportu oraz specjalnej przepustki, która będzie ważna przez trzy dni.
Tę dobrą nowinę dla miłośników sportów wodnych ogłosił 6 kwietnia Minister Sportu i Turystyki Białorusi Aleksander Szamko podczas otwarcia Międzynarodowych Targów usług turystycznych "Wypoczynek 2016".
"Rozumiecie, że w celu przyciągnięcia turystów z Unii Europejskiej oferujemy uproszczony trzydniowy bezwizowy reżim do Puszczy Białowieskiej. To samo planujemy na Kanale Augustowskim, - powiedział minister. - Mamy tutaj duży potencjał, stworzona została dobra infrastruktura: rozwija się turystyka rowerowa, kajakowa, mamy opracowane szlaki turystyczne. To produkt turystyczny, uprawniające do certyfikacji na poziomie międzynarodowym, trzeba tylko rozwiązać kilka szczegółów organizacyjnych".
Szamko dodał, że wniosek w sprawie wprowadzenia ruchu bezwizowego na Kanale Augustowskim jest rozpatrywany przez rząd.
"Wszystko to wpisuje się w zadania, które stoją obecnie przed białoruską turystyką, czyli zwiększenie ruchu turystycznego" - powiedział Szamko i dodał, że mimo kryzysu, turystyka krajowa na Białorusi wzrosła o 20 proc. w ubiegłym roku.
Polsko-białoruskie rzeczne przejście graniczne Rudawka-Lesnaja, leży w powiecie augustowskim, na Kanale Augustowskim. Uroczyste otwarcie przejścia odbyło się 30 kwietnia 2005 roku. Czynne jest od 1 maja do 1 października w godzinach 8.00-18.00 czasu polskiego dla międzynarodowego ruchu osobowego (sprzęt własny). Odprawy osób oraz środków transportu prowadzone są na terytorium RP.
Przejście to jest jedynym rzecznym przejściem granicznym na wschodniej granicy Polski. W skład przejścia wchodzą placówka graniczna znajdująca się po stronie białoruskiej, graniczna śluza Kurzyniec oraz przesmyk dla kajaków.
Kresy24.pl

Poprawiony: piątek, 08 kwietnia 2016 14:57
 

KANAŁ PRZEZ MIERZEJĘ WIŚLANĄ TO SPRAWA BEZPIECZEŃSTWA KRAJU

Email Drukuj PDF

projekt kanalu przez mierzeje

Rząd będzie zdeterminowany, by rozpocząć budowę kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną - powiedział na dzisiejszej (07.04) konferencji Marek Gróbarczyk, minister gospodarki wodnej i żeglugi śródlądowej. Ta inwestycja ma jego zdaniem nie tylko napędzić rozwój elbląskiego portu, ale także przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa Polski.

Do tej pory udało nam się uzyskać pewne zapewnienia Komisji Europejskiej, w zasadzie daleko idącą zgodę, co do pewnych rozwiązań. Dziś mówimy o lokalizacji w Nowym Świecie, które będziemy forsować w Komisji Europejskiej - podkreślił minister Gróbarczyk na konferencji w Elblągu.
Przedstawiciel Ministerstwa Obrony Narodowej komandor Krzysztof Rychlewski podkreślił, że "resort uznaje za bardzo istotną z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa planowaną inwestycję".

Poprawiony: czwartek, 07 kwietnia 2016 18:44 Więcej…
 

ZARZĄD KLUBU ZAPRASZA

Email Drukuj PDF

czoo okparkdsc 6183-300x199

W dniu 12 kwietnia 2016r. o godz. 17.00 w Sali Kominkowej Klubu Tenisowego AZS w Parku Skaryszewskim przy Al. Waszyngtona 2 odbędzie się zebranie Zarządu Klubu "Bractwo Wiślane".
Na posiedzenie zapraszamy wszystkich członków Klubu.
Z ligowym pozdrowieniem.

ZARZĄD KLUBU

Poprawiony: czwartek, 07 kwietnia 2016 16:50
 

PRÓBY NA ORP "KORMORAN"

Email Drukuj PDF

kormoran 800px

Jak poinformował w poniedziałek, 4 kwietnia portal Polska-Zbrojna.pl, niszczyciel min ORPKormoran po pomyślnych testach łodzi dla nurków wkracza w decydującą fazę. Jednostka poddawana jest próbom na uwięzi, które, jak czytamy na portalu, stanowią próbę generalną przed wyjściem na próby morskie.
Próby na uwięzi to sto kilkadziesiąt testów, które polegają na dokładnym sprawdzeniu wszystkich okrętowych mechanizmów. Większość trwa po kilka dni, proces więc jest stosunkowo długi i złożony. A tutaj sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że mamy do czynienia z jednostką prototypową - przyznaje na łamach portalu Polska-Zbrojna.pl Bartłomiej Pomierski, dyrektor ds. projektów specjalnych w stoczni Remontowa Shipbuilding w Gdańsku.

Źródło: Polska-Zbrojna.pl

Poprawiony: czwartek, 07 kwietnia 2016 07:44
 

W ELBLĄGU O KANALE

Email Drukuj PDF

kanabeztytuu

 

NASZA KLUBOWA BIBLIOTECZKA

Email Drukuj PDF

szkola-morska-w-tczewie-1920-1930-kolebka-kadr-polskiej-marynarki-handlowejszkoa morska w tczewie 1920 01

Poprawiony: środa, 06 kwietnia 2016 19:44
 

ŚP. PROF. KRZYSZTOF SKÓRA PATRONEM STACJI MORSKIEJ UG W HELU

Email Drukuj PDF

 

W czwartek 31 marca br. Senat UG nadał Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego imię śp. profesora Krzysztofa Skóry, twórcy i wieloletniego dyrektora placówki w Helu.

skora na obserwacjach

Profesor Krzysztof Skóra związał całe swoje życie zawodowe ze Stacją Morską w Helu. W latach 1977-1992 przekształcił zrujnowany budynek dawnej wędzarni przedsiębiorstwa połowowego w nowoczesną i prężnie działającą placówkę. Na przestrzeni lat powstawały w niej laboratoria, baza noclegowa i fokarium - wizytówka Stacji, miejsce odwiedzane rocznie przed około pół miliona osób. Stacja jest jedyną tego typu placówką w Polsce i stała się rozpoznawalna również zagranicą.

Poprawiony: wtorek, 05 kwietnia 2016 19:41 Więcej…
 

USTAWĄ STOCZNIOWĄ TERAZ ZAJMIE SIĘ RZĄD

Email Drukuj PDF

ministerstwo gospodarki morskiej 01ustawapremier 02 mustawaakademia-sw-040416 m

Jutro projektem ustawy stoczniowej zajmie się rząd - poinformowała Beata Szydło, Prezes Rady Ministrów podczas dzisiejszej konferencji prasowej na należącym do Akademii Morskiej statku szkoleniowym Nawigator XXI w Szczecinie.
Pani premier podkreśliła, iż przemysł stoczniowy ma stać się filarem polskiej gospodarki. - Stanowi jeden z priorytetów programu PiS - dodała. Zaznaczyła, iż rząd traktuje gospodarkę kompleksowo, a wszelkie działania, także projekt wspomnianej ustawy, mają tworzyć dobry klimat dla rozwoju tej gospodarki.

Poprawiony: poniedziałek, 04 kwietnia 2016 18:56 Więcej…
 

ZOSTAŁ JUŻ TYLKO MIESIĄC NA ROZLICZENIE PIT-ów

Email Drukuj PDF

pit219px-edmund kopotowskipit1112 84

Fundusz Stypedialny im. Edmunda Kłopotowskiego
Szanowni Państwo
Wiele lat inteligencja polska była celowo niszczona przez wrogie mocarstwa - aresztowanie kadry naukowej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Katyń, Powstanie Warszawskie itd. Inteligencja zawsze stanowiła ośrodek ruchów wolnościowych. Odtwarzanie tego patriotycznego kapitału narodowego to konieczna żmudna i długotrwała praca. Fundacja "FUNDUSZ STYPENDIALNY IM. EDMUNDA KŁOPOTOWSKIEGO" służy temu celowi poprzez wypełnianie założeń i obowiązków statutowych.
Prosimy Szanownych Państwa o wsparcie tej inicjatywy:
- przez oddawanie na potrzeby Funduszu 1% podatku z PIT,
- zasilanie Funduszu dowolną kwotą pieniężną lub przekazywaniem innych walorów.
Edmund Kłopotowski (ur. 4 października 1888 w Lublinie, zm. 21 lutego 1936 w Warszawie) - polski ekonomista, działacz niepodległościowy i społeczny, wiceprezes Ligi Morskiej i Kolonialnej.
SZCZEGÓŁY W MENU- FUNDACJA im. Edmunda Kłopotowskiego.

Poprawiony: poniedziałek, 04 kwietnia 2016 18:31
 

STATEK ŚRÓDLĄDOWY A ŚRODOWISKO

Email Drukuj PDF

Ze wszystkich środków nowoczesnego transportu statek śródlądowy jest najbardziej ekologiczny.

koszty1koszty2koszty3

Poza oczywistymi walorami jak: wielkość, łatwość załadunku i wyładunku, możliwość przewozu ładunków wielkogabarytowych statek śródlądowy cechuje najniższe zużycie energii i co ważne najniższy poziom emisji zanieczyszczeń i hałasu.

koszty


Źródło: Niemiecki Instytut Energii i Środowiska.

Poprawiony: niedziela, 03 kwietnia 2016 17:48