"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna

Czoo okNASZA KLUBOWA BIBLIOTECZKA

Email Drukuj PDF

przew

Czym był "Szlak Orlich Gniazd", w którym ze znanych polskich filmów wystąpiła Wisła, i jak posługiwać się jej "kilometrażem"? Tego dowiemy się z "Warszawskiego przewodnika wiślanego". Dariusz Bartoszewicz zachęca w nim, by poznać i zakochać się w "królowej polskich rzek".
"Nie kochać jej to grzech. Jest piękna i tajemnicza. Bywa nieobliczalna. Potrafi ostro zalać (...) Kusi. Bez niej nie ma Warszawy, jej dwóch tak odmiennych twarzy" - pisze Dariusz Bartoszewicz w "Warszawskim przewodniku wiślanym". Przez wiele lat jako stołeczny dziennikarz opisywał sytuację "królowej polskich rzek" i zmiany, jakie ją dotknęły.

maly rok ligi

Poprawiony: poniedziałek, 07 stycznia 2019 15:49
 

POWSTAJE CENTRUM INFORMACJI I PROMOCJI ŚRÓDLĄDOWYCH DRÓG WODNYCH

Email Drukuj PDF

centrum

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego we współpracy z Miastem Bydgoszczą przygotowują się do utworzenia pilotażowego Centrum Informacji i Promocji Śródlądowych Dróg Wodnych. Będzie to pierwsza tego typu instytucja w Polsce, której głównym zadaniem, jak sama nazwa wskazuje, będzie promocja śródlądowego transportu wodnego.
Centrum powstanie przy udziale projektu EMMA realizowanego w ramach unijnego programu Interreg. W ramach tego projektu Województwo Kujawsko-Pomorskie wraz z Miastem Bydgoszczą opracowuje studium dla ewentualnej lokalizacji rzecznego portu przeładunkowego na obszarze pomiędzy Bydgoszczą a Solcem Kujawskim.

Centrum Informacji i Promocji Śródlądowych Dróg Wodnych mieścić będzie się w budynku UKW przy Placu Kościeleckich. Pomieszczenie przeznaczone pod tę inicjatywę, przejdzie wkrótce remont.

portkujaw

maly rok ligi

Poprawiony: niedziela, 06 stycznia 2019 17:27
 

Z GŁĘBOKIM ŻALEM I SMUTKIEM ŻEGNAMY PANIĄ EWĘ SKUPIŃSKĄ

Email Drukuj PDF

anekrologggggggggggggggggggg

 

URZĄD MORSKI W GDYNI URUCHOMIŁ PRZETARG

Email Drukuj PDF

umorski

Urząd Morski w Gdyni uruchomił przetarg na wykonanie robót budowlanych w ramach projektu pn. "Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską - Część I"
2 STYCZNIA 2019 ADMIN AKTUALNOŚCI
Aktualizacja:Uprzejmie informujemy, iż dokumentacja przetargowa została opublikowana na stronie "Platforma e-Usług"https://portal.smartpzp.pl/umgdy.gov.pl/public/postepowanie?postepowanie=469565
W dniu 31 grudnia 2018 roku ogłoszenie o zamówieniu na wykonanie robót budowlanych w ramach projektu pn. "Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską - Część I" zostało przekazane Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich. Tymczasowy numer referencyjny ogłoszenia to: 18-594367-001. Publikacja ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej (na stronie TED) nastąpi do 5 dni od dnia przesłania ogłoszenia. Tego samego dnia ogłoszenie ukaże się również na stronie Urzędu, w zakładce ZAMÓWIENIA PUBLICZNE POWYŻEJ 30 TYŚ. EURO . Przewidywany termin otwarcia ofert złożonych w ramach przetargu to marzec 2019 roku.
Urząd Morski w Gdyni jest w trakcie uzyskiwania kolejnych pozwoleń dla inwestycji. Przetarg, pomimo iż ogłoszony wcześniej, rozstrzygnięty zostanie dopiero po uzyskaniu wszystkich niezbędnych do realizacji inwestycji pozwoleń. Projekt planujemy ogłosić w 3 przetargach: pierwszy,który zgłoszono do publikacji 31.12.2018 r. - na wykonanie samego przekopu przez Mierzeję wraz ze śluzą i portem zewnętrznym oraz wyspą na Zalewie Wiślanym; drugi, w pierwszej połowie 2019 roku, na prace na rzece Elbląg polegające na obudowie brzegów oraz robotach czerpalnych; i na końcu trzeci, na roboty pogłębiarskie na Zalewie Wiślanym - w zależności od stanu zaawansowania budowy wyspy przewidujemy, iż nastąpi to za półtora do dwóch lat.
maly rok ligi
Poprawiony: czwartek, 03 stycznia 2019 15:32
 

VADEMECUM cz. 5

Email Drukuj PDF

ZE WZGLĘDU NA KONSTRUKCJĘ KADŁUBA JACHTY ŻAGLOWE DZIELĄ SIĘ NA:

1. mieczowe

2. mieczowo-balastowe

3. balastowe.

Balast jest to obciążenie kadłuba przymocowane do dna łodzi.balast

Na tym etapie nauki interesują nas jachty mieczowe, najczęściej spotykane na śródlądziu.

MIECZ to ruchoma płetwa wysuwana z dna kadłuba poprzez skrzynkę mieczową.

Poprawiony: czwartek, 03 stycznia 2019 14:57 Więcej…
 

MAZURY ZMIENIĄ SIĘ OD STRONY WODY

Email Drukuj PDF

W najbliższych kilku latach Mazury zmienią się od strony wody: zostanie wyremontowana stara śluza Guzianka i zbudowana nowa śluza Guzianka II, wyremontowane będą kanały na szlaku od Mikołajek do Giżycka, zmienią się też nadbrzeża kilku miast.
Najszybciej zmiany te będzie można zobaczyć w Mikołajkach, gdzie już zbudowano nową kładkę dla pieszych nad przesmykiem łączącym jeziora Mikołajskie i Tałty, a od kilku tygodni jest przebudowywane nadbrzeże jeziora Mikołajskiego. Prace rozpoczęły się na wysokości amfiteatru i będą się przesuwały w stronę wioski żeglarskiej (legendarna tawerna zostanie nietknięta), a potem, od wioski w stronę Śniardw. W sumie nad brzegiem jeziora Mikołajskiego ma powstać ponad kilometr promenady. Ma przybyć więcej miejsc do cumowania łodzi, mają być ławki i zacienione miejsca do odpoczynku, a także estetyczne kramy. Na końcu nowej promenady ma być mała plaża.

aguzianka-ŚLUZA GUZIANKA

amikoajki-port-PORT MIKOŁAJKI

Poprawiony: środa, 02 stycznia 2019 18:55 Więcej…
 

ZARZĄD KLUBU ZAPRASZA

Email Drukuj PDF

azazazazprosz01

maly rok ligi

 

PRZETARG NA BUDOWĘ KANAŁU PRZEZ MIERZEJĘ WIŚLANĄ OGŁOSZONY

Email Drukuj PDF

grubarkanal-maly rok ligi

Dzisiaj /31.12.2018r./ ogłosiliśmy przetarg na budowę kanału przez Mierzeję Wiślaną - poinformował w poniedziałek PAP minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Poprawiony: wtorek, 01 stycznia 2019 16:04
 

DO SIEGO ROKU

Email Drukuj PDF

rokligi2019

Poprawiony: poniedziałek, 31 grudnia 2018 16:52
 

DOBREGO KURSU W 2019

Email Drukuj PDF

roza2019