"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna

Czoo okZARZĄD KLUBU ZAPRASZA

Email Drukuj PDF

a1311

 

KONKURS "POLSKA MORSKA NIEPODLEGŁA"

Email Drukuj PDF

konkurs

Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wraz z Zarządem Morskiego Portu Gdańsk ogłaszają konkurs fotograficzny.
Zasady konkursu są proste. W dniach 2-11 listopada należy zrobić zdjęcie i wrzucić je na swój profil na Facebooku, Instagramie lub Twitterze z hashtagiem #PolskaMorskaNiepodległa. Zdjęcie musi kojarzyć się z tematyką niepodległości, Polski, polskiego morza, gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Autor najlepszej i najbardziej pomysłowej fotografii otrzyma tablet oraz zestaw gadżetów od organizatorów. Natomiast za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca nagrodą będą czytniki e-booków oraz zestawy gadżetów.

Zapraszamy do brania udziału i udostępniania tej informacji znajomym. W 100-lecie niepodległości pokażmy, że Niepodległa Polska to Polska Morska!

Poprawiony: wtorek, 06 listopada 2018 14:00
 

"SOŁDEK" KOŃCZY 70 LAT

Email Drukuj PDF

m sta soldek p1

Urodziny obchodzi 6 listopada.

To nie jest zwykły statek, ale statek-muzeum, ważna część historii polskiego przemysłu stoczniowego i gospodarki morskiej po II wojnie światowej. Gdańsk ma to szczęście, że wybudowany w 1948 r. rudowęglowiec "Sołdek" zacumowany jest na Motławie, przy Ołowiance. Stanowi nie tylko atrakcję, ale i ozdobę miasta.
Był to pierwszy statek zbudowany rękoma polskich stoczniowców.
Przez 31 lat eksploatacji "Sołdek" przewiózł ponad 3,5 miliona ton ładunku i zawinął do ponad 60 portów.

Poprawiony: poniedziałek, 05 listopada 2018 15:52
 

PORT GDAŃSK OTWIERA BIURO HANDLOWE W CHINACH

Email Drukuj PDF

gdansk

Współpraca między Chinami a Portem Gdańsk rozwija się z roku na rok. Za marketingowym sukcesem podczas tegorocznych targów branżowych CILF 2018 w Chinach, przyszedł czas na otwarcie biura handlowego Portu Gdańsk w Azji. Będzie to pierwsze przedstawicielstwo handlowe reprezentujące polski port w Kraju Środka.

- To milowy krok w budowie mocnej pozycji Portu Gdańsk na mapie światowej. Nasza stała obecność w samym centrum chińskiej gospodarki morskiej jest sukcesem zarówno biznesowym, jak i wizerunkowym. Żaden z bałtyckich portów nie działa na rynku azjatyckim tak prężnie, jak Port Gdańsk. Jako pierwsi otworzyliśmy nasze biuro handlowe w Chinach. Jest to następstwo konsekwentnego tworzenia marki w świadomości chińskich partnerów, a zarazem podłoże dla przyszłych działań - mówi Patryk Felmet, dyrektor Działu Marketingu w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk.

fot. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk
gospodarka morska.pl

Poprawiony: sobota, 03 listopada 2018 14:43
 

NASZE ZADUSZKI

Email Drukuj PDF

aswieci

Poprawiony: sobota, 10 listopada 2018 20:05
 

DLA TYCH CO ODESZLI NA WIECZNĄ WACHTĘ

Email Drukuj PDF

swieczki

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI.

Poprawiony: wtorek, 30 października 2018 13:28
 

WISŁA RETRO

Email Drukuj PDF

02 wislane porty warszawy s 052 sm-590x1024

Okładka jednego z przewodników Polskiej Żeglugi Rzecznej "Vistula" Wisłą do morza (lata 30. XX w.)

Poprawiony: sobota, 27 października 2018 17:37
 

WISŁA NA ZNACZKACH POCZTOWYCH

Email Drukuj PDF

wizna

 

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE UCZNIÓW TECHNIKUM ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ

Email Drukuj PDF

tech1

Uczniowie reaktywowanego we Wrocławiu technikum żeglugi śródlądowej złożyli w piątek uroczyste ślubowanie. Obecny w szkole minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk zapewnił, że rząd będzie rozwijał tę branżę.
"Trzy lata temu, gdy powstawał nasz rząd, powołaliśmy Ministerstwo Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej, ponieważ było dla nas oczywiste, że żegluga śródlądowa musi się odbudować. I to już się dzieje" -mówił minister Marek Gróbarczyk.

Podkreślił, że nie ma też zagrożenia, by cokolwiek zahamowało rozwój żeglugi śródlądowej w Polsce.

"Jesteśmy zobowiązani, także umowami międzynarodowymi, do tego, by rozwijać i realizować odbudowę branży. Dziś nie trzeba już nikomu tłumaczyć, jakie to istotne i potrzebne. Żegluga śródlądowa się odbuduje" - mówił Gróbarczyk.

Dodał, że niezbędnym elementem tej odbudowy jest rozwijanie kadry, czyli kształcenie marynarzy.

"Cieszę się, że dziś mogę uczestniczyć w ślubowaniu uczniów reaktywowanego technikum żeglugi śródlądowej we Wrocławiu. W tym mieście była duma z munduru marynarza i wieloletnia tradycja. A teraz wy przechodzicie do historii, bo jesteście pierwszymi, którzy zdecydowali się ponownie kształcić w tym zawodzie. Życzę sukcesów" - mówił minister.

tech2

GOSPODARKAMORSKA.PL

Poprawiony: wtorek, 23 października 2018 09:25
 

NASZA KLUBOWA BIBLIOTECZKA

Email Drukuj PDF

Niesamowicie ciekawa książka pokazująca dzieje świata z punktu widzenia transportu morskiego. Pełno w niej odnośników, ilustracji i zdjęć, faktów i ciekawostek.

Dla każdego miłośnika morza i historii.

Tytuł: 50 okrętów, które zmieniły bieg historii

Autor: Ian Graham

Oficyna Wydawnicza Alma-Press Sp. z o.o.

okrety

Poprawiony: piątek, 19 października 2018 16:14