"Pomagamy Wiśle płynąć"

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Główna

Czoo okPLAC BUDOWY PRZEKOPU MIERZEI WIŚLANEJ ZOSTANIE PRZEKAZANY WYKONAWCY W PIĄTEK

Email Drukuj PDF

mierzeja youtube

Plac budowy przekopu przez Mierzeję Wiślaną zostanie przekazany wykonawcy w piątek - poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka Urzędu Morskiego w Gdyni Magdalena Kierzkowska. Nową drogę wodną łączącą Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym wybuduje za 992 mln zł polsko-belgijskie konsorcjum NDI i Besix.
"Plac budowy formalnie zostanie przekazany w piątek. Termin rozpoczęcia prac będzie nam znany po przedstawieniu przez wykonawcę harmonogramu prac" - poinformowała PAP we wtorek Magdalena Kierzkowska.

logo-new

Poprawiony: czwartek, 17 października 2019 19:47
 

MEDAL KALOS KAGATHOS DLA KRYSTYNY CHOJNOWSKIEJ-LISKIEWICZ

Email Drukuj PDF

chojnowska-liskiewicz krystyna

środa, 16 października 2019

Z mediów
Krystyna Chojnowska - Liskiewicz otrzymała medal Kalos Kagathos. To odznaczenie dla byłych, wybitnych sportowców, którzy odnieśli sukcesy także w pracy zawodowej zgodnie ze starożytną grecką ideą kalos kagathos (piękny i dobry).
Odznaczenie zostało ustanowione w 1985 roku i jest nawiązaniem do starożytnego ideału kalokagatii. Laureatami Medalu mogą zostać polscy sportowcy, którzy w uprawianych dyscyplinach osiągnęli co najmniej poziom mistrzostwa na skalę krajową, a później zdobyli wybitną pozycję i uznanie poza sportem. Laureat Medalu to osoba, która jest równie znakomita podczas startów sportowych, co i później, za metą.
Wśród laureatów znajdują się wybitni sportowcy, jednak do tej pory nie było żeglarza. Tym bardziej cieszy, że wyróżnienie przypadło Krystynie Chojnowskiej - Liskiewicz, pierwszej kobiecie, która opłynęła dookoła kulę ziemską.
Uroczystość wręczenia medali odbyła się 11 października i była jednym z punktów obchodów 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który powołano do życia 12 października 1919 roku w Krakowie.

Poprawiony: środa, 16 października 2019 11:15
 

HISTORIA LIGI OBIEKTYWEM ZAPISANA

Email Drukuj PDF

lm22

Akademia morska zorganizowana przez członków Ligi Morskiej i Rzecznej

(od prawej do lewej): prezes warszawskiego oddziału Ligi Morskiej i Rzecznej Aster, kapitan Mieczysław Lepecki, działacz Ligi Morskiej i Rzecznej Wacław Rosiński.

Poprawiony: wtorek, 15 października 2019 15:54
 

50 - ROCZNICA ŚMIERCI GENERAŁA KAZIMIERZA SOSNKOWSKIEGO

Email Drukuj PDF

s1

Więcej…
 

POLSKA FLOTA ŚRÓDLĄDOWA

Email Drukuj PDF

bm2-bm3

bm

Poprawiony: niedziela, 13 października 2019 14:46 Więcej…
 

UDZIAŁ LIGI W KONCEPCJI BUDOWY KANAŁU PRZEZ MIERZEJĘ WIŚLANĄ

Email Drukuj PDF

ligakanal

Opracował: Wacław L. Kowalski.

 

FLOTYLLE RZECZNE II RP

Email Drukuj PDF

fpin

Poprawiony: środa, 09 października 2019 15:46
 

HISTORIA LIGI OBIEKTYWEM ZAPISANA

Email Drukuj PDF

lm21

Wycieczka nad morze łódzkiej Ligi Morskiej i Rzecznej

Poprawiony: poniedziałek, 07 października 2019 16:04
 

ROK LMIR W WALORACH FILATELISTYCZNYCH

Email Drukuj PDF

znaczki

Od 1 października 2019 roku w Urzędzie Pocztowym nr 50 w Gdańsku przy ul. Straganiarskiej 28/30 stosowany będzie datownik okolicznościowy z okazji Roku Ligi Morskiej i Rzecznej. Wcześniej wydana została karta pocztowa i znaczek personalizowany. W tym roku Poczta Polska wydała karty pocztowe oraz datowniki okolicznościowe z okazji Zlotu Jungów LMiR w Kołobrzegu, ekspedycji wodniackiej ,,Od Tatr do Bałtyku" w Krakowie, Kazimierzu Dolnym, Płocku, Nakle nad Notecią, Krzyżu Wlkp., Gorzowie Wlkp., Szczecinie, oraz 2019 Rokiem Ligi Morskiej i Rzecznej.

Poprawiony: sobota, 05 października 2019 16:17
 

PODPISANO UMOWĘ WS. BUDOWY KANAŁU ŻEGLUGOWEGO PRZEZ MIERZEJĘ WIŚLANĄ

Email Drukuj PDF

podpisanie

fot. GospodarkaMorska.p
Podpisy pod umową w obecności ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka złożyli dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni kapitan żeglugi wielkiej Wiesław Piotrzkowski oraz przedstawiciele polsko-belgijskiego konsorcjum prezes NDI Małgorzata Winiarek - Gajewska oraz menedżer regionalny firmy Besix, Nic de Roeck.
Konsorcjum wybuduje port osłonowy od strony Zatoki Gdańskiej, kanał żeglugowy ze śluzą i konstrukcją zamknięć wraz ze stanowiskami oczekiwania od strony Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego oraz sztuczną wyspę na Zalewie Wiślanym.

Poprawiony: piątek, 04 października 2019 19:01